"Капітулянтам парад не потрібен": соцмережі обурила ідея Зеленського скасувати парад до Дня Незалежності


Політики, громадські діячі та пересічні громадяни критикують у соцмережах ідею президента Володимира Зеленського замість військового параду до Дня Незалежності виділити 300 млн грн на премії військовим

Еспресо.TV зробило добірку дописів і коментарів користувачів у Facebook. Об этом сообщает eizvestia.in.ua со ссылкой на СМИ.

Так, активіст, волонтер і член Демсокири підрахував, що розмір такої премії становитиме 1200 грн і назвав це ціною капітуляції.

"Параду не буде, тому що таке рішення прийняли у Євросоюзі вже давно, ще при Порошенку, і нас не спитали, просто поставили перед фактом. Зеленський просто нічого не міг з цим зробити, тому що звідки ж парад у країні, яка готується до капітуляції? Як можна показувати військову техніку по телевізору? Це може побачити Путін, і він розлютиться, і це завадить мирному процесу порозуміння між нашими народами. Це можуть побачити сєпари на Донбасі, і тоді вони розплачуться, а вони ж, як ми чули недавно, такі самі українці, тому не можна ображати їхні сєпарські почуття. Це побачить неозброєним оком космонавт з МКС і це дуже завадить нашому дипломатичному процесу в ПАРЄ. Тому ми просто візьмемо ці 300 млн грн і роздамо воєнним. Вийде в середньому трохи менше за 1200₴ Це капітуляція. Це її вартість. Вартість капітуляції — трохи менше 1200 грн кожному військовослужбовцю", — написав Нойнец.

Екс-радник п’ятого президента України Петра Порошенка, партієць "Європейської солідарності" Юрій Бірюков наголосив, що премії військовим платили і раніше, а запропоновані Зеленським премії замість параду назвав "ціною честі".

"Я брав участь в підготовці парадів з 2015 року. І щороку же були розмови про "дорожнечу" параду, що завжди було брехнею. Форма, грошове утримання, харчування — це ж і так дається. За рахунок того, що частина учасників перебували в режимі відрядження — додаткові витрати можна було б оцінити в кілька мільйонів гривень. І то, з великим запасом. А паливо для техніки — бойова підготовка, з відпрацюванням для водіїв режиму пересування в колоні, в міських умовах і так далі. І ось премії. Всі ці роки премії і так платилися. Я спілкувався з великою кількістю учасників парадів. І завжди чув слово "честь". Честь — пройти з побратимами по головній вулиці країни. Честь — бути на параді з нагоди головного свята. Честь — чути овації всіх глядачів. Тепер цього не буде. Будуть премії. Як і були раніше — тепер, можливо, всім військовим. А параду не буде. 1000 гривень на ніс. Ціна честі?" — написав Бірюков.

У коментарях користувачі також розкритикували Зеленського.

"Капітулянтам парад не потрібен", — написав Ярослав Матюшин.

"Ви уявляєте зе в ролі головнокомандувача? Мені здається, там все від сміху ляжуть) І військові, і всі, хто прийде на парад))) Він потрібен, але в цей раз без головнокомандувача (Ну немає його)", — написала Тома Левищенко Шкребень.

"+300 млн скасувати парад, — 300 млн на переїзд у музей Леніна", — написав користувач Олександр Бронзов.

Крім того, користувачі висунули ідею організувати парад силами волонтерів.

"Здається мені, цьогоріч буде перший парад, організований волонтерами. І 73% офігеют", — написав Олександр Стовбчатий.

  • Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що замість параду до Дня Незалежності військовим роздадуть премії, на які виділять 300 млн₴


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/07/09/quotkapitulyantam_parad_ne_potribenquot_socmerezhi_oburyla_ideya_zelenskogo_skasuvaty_parad_do_dnya_nezalezhnosti”